2019.gada maija beigās norisinājās projekta pirmā daļa. Dāmas no The International Women's Club of Riga apmeklēja Lauku sēta "Līcīši", iepazinās ar kazu audzētavas aktivitātēm un nobaudīja lieliskos kazas piena produktus.


Savukārt jūnija nogalē notika “Internationals meet locals” projekta otrā daļa. Latvijā dzīvojošie ārzemnieki uzzināja vairāk par Latvijas mēbeļu industriju, apmeklējot izstādi "Iepazīsties - koks!"


Tā bija iespēja iepazīt Latvijas meža nozari, uzzināt, kā Latvijā tiek audzēts mežs un kā mūsdienās koks spēj konkurēt ar moderniem materiāliem. Ieva Erele, asociācijas "Latvijas mēbeles" izpilddirektore, bija ceļvedis šajā ceļojumā mēbeļu industrijā.


Projekts turpināsies arī 2020. gadā.


Projekta "Internationals meet locals” mērķis ir rosināt komunikāciju un sadarbību starp Latvijā dzīvojošiem ārzemju pilsoņiem un Latvijas vietējiem ražotājiem, kā arī popularizēt vietējo ražotāju produkciju iepazīstinot ar to ārzemju sabiedrību.


Projekta ideja nav tiešā veidā veicināt ārzemnieku integrāciju Latvijā, sekmēt labāku izpratni par Latvijas kultūru un tradīcijām.


Šī projekta ietvaros Latvijā dzīvojošiem ārzemju pilsoņiem tiek piedāvāta iespēja tiešā veidā kontaktējas ar Latvijas ražotājiem, apciemot viņu ražotnes un iepazīt viņu darbības specifiku un piedāvātos produktus.


Latvieši vienmēr ir lepojušies ar savu kultūru un tradīciju bagātību, kas bieži vien atspoguļojas arī Latvijā ražotos produktos un amatniecības izstrādājumos, piemēram, kokā, metālā un pārtikas produktos.

Dalies
Projektā iesaistītie

Lielākoties projektā ir iesaistītie nelielie vietējie ģimenes uzņēmumi vai mājsaimniecības, kas ļauj draudzīgā vidē izjust un izbaudīt vietējo kultūru un tradīciju īpatnības, kas atspoguļojas viņu ražotajos produktos.Turpretī citi projekta partneri ir lieli, Latvijā labi pazīstami uzņēmumi, kuri bieži vien ieņem vadošas pozīcijas savā nozarē, bet tajā pašā laikā caur savu darbu vai produktiem veicina latviešu tradīciju un kultūras aktīvu popularizēšanu.