Dans Čiščakovs ir plaša profila biznesa speciālists ar ilgu gadu pieredzi dažādu ražošanas un komercuzņēmumu problēmu risinājumos. Šobrīd darbojas kūdras ieguves biznesa jomā, ir SIA Klasmann–Deilmann Latvia izpilddirektors un valdes loceklis. JCI Latvia Dans darbojās organizācijas pirmsākumos (1990. gados) un ir viens no tās dibinātājiem. ”JCI Latvia - tie ir draudzīgi, uz biznesu un sevis pilnveidošanu orientēti cilvēki,” intervijā atklāj Dans.


Cik ilgi darbojāties JCI Latvia? Kas, Jūsuprāt, ir būtiskākais, ko jums devusi organizācija, un kā jūs to izmantojat savā biznesā, darbā, dzīvē?


JCI Latvia darbojos tās pirmsākumos - no 1993. līdz aptuveni 1999. gadam, esmu viens no tās dibinātājiem. Kā vienu no ieguvumiem organizācijā varu minēt biznesa kontaktus - pirmos privātā biznesa kontaktus ieguvu, darbojoties JCI. Bet tas nebūt nav viss, ko sniedz JCI. Darbojoties organizācijā, esmu pilnveidojis savas organizatoriskās iemaņas, iepazinies ar pozitīvi noskaņotiem un līdzīgi domājošiem cilvēkiem, protams, tādējādi paplašinot paziņu loku un iepazīstot dažādu tautu kultūras un cilvēkus tajā.Kādu jūs vēlētos redzēt un veidot JCI Latvia?


JCI Latvia redzu kā stabilu organizāciju ar pārstāvniecībām visās lielākajās Latvijas pilsētās, kas ir aktīvas un piedalās starptautiskajos JCI pasākumos.  JCI Latvia - tie ir draudzīgi, uz biznesu un sevis pilnveidošanu orientēti biedri, kas atbalsta labdarību un apkārtējās vides sakopšanu.Kādi līdz šim bijuši jūsu lielākie izaicinājumi un šķēršļi, darbojoties jūsu izvēlētajā sfērā? 


Tā ir bijusi savdabīgā 2007. gada ekonomiskā situācija Latvijā un tā brīža biznesa (ne)iespējas. Tobrīd nācās pārorientēties no sava privāta biznesa uz algotu darbu.Ar ko jūsu uzņēmums, kurā strādājat, atšķiras no citiem? 


Šobrīd darbojos kūdras ieguves biznesa jomā. Šajā nozarē, atšķirībā no citām Latvijā, 80-90% ir ārzemju (Rietumu) kapitāls. Tikai pērn Latvijas valdība sāka pētīt situāciju un apzināt valsts potenciālos kūdras resursus un to iespējamo izmantošanu lauksaimniecībā un enerģētikas nozarē. Uzņēmums, kurā es strādāju, pieder vienam no Eiropas lielākajiem kūdras produktu (substrātu) ražotājiem ar galveno biroju Vācijā.Kas ir Jūsu prioritātes?


Manas biznesa prioritātes ir godīgas partnerattiecības un uzņēmuma attīstība. Personīgās prioritātes ir iekšēja harmonija, sabalansējot vēlmes ar iespējām.Kādi faktori, pēc Jūsu domām, ietekmē pozitīvu, dinamisku darbību?


Galvenais ir uzņēmuma vadītāja un tā komandas saliedētības faktors, kas veicina pozitīvu biznesa attīstības dinamiku.Kādas ir Jūsu nākotnes ambīcijas? Kas šobrīd ir Jūsu lielākie izaicinājumi?


Vēlos paplašināt esošo uzņēmumu, kā arī sākt jaunus projektus - zaļā enerģija, kūdras enerģija, koģenerācijas stacijas.Kas Jūs iedvesmo aktīvam darbam, jaunām idejām?


Man patīk uzņēmumu restrukturizācija, izstrādājot perspektīvās attīstības stratēģijas, bet iedvesmai nepieciešams praktisks rezultāts un iepriekš noteikto mērķu sasniegšana.Kas ir tās lietas, kas palīdz Jums stabili turēties šodienas strauji mainīgajā pasaulē?


Viss, arī jaunais (pārsvarā), tiek balstīts uz loģikas principiem. Nepieciešams sekot līdz un redzēt likumsakarības. Mainīga pasaule rada iespējas, kuras jāizmanto.Vai atliek laika vaļaspriekiem?


Bez vaļaspriekiem un labas atpūtas nevaru iedomāties savu dzīvi. Ceļošana man ir viens no galvenajiem pozitīvās enerģijas uzkrāšanas veidiem.Kas ir Latvija? 


Latvija ir mana dzimtene ar visiem plusiem un mīnusiem. Es šeit vēlos dzīvot, par spīti garajiem rudeņiem, aukstajām ziemām, dubļiem un citiem ”labumiem”- uzņēmējdarbību neveicinošiem nodokļiem, dīvainiem likumiem, augstajām ikdienas preču cenām. Šobrīd Latvija ir kā mazs kaujas poligons politiķiem, arī citu valstu, cīņai par politisko un ekonomisko varu. Tuvākajā nākotnē vēlētos redzēt Latviju kā ekonomiski plaukstošu, saliedētu, latviski runājošu un viesmīlīgu valsti. Welcome to my country!:)Runājot par ekonomisko, politisko situāciju Latvijā, kā arī par personīgo dzīvi, liela daļa tautiešu saka: ”Labākais vēl priekšā!’’ Vai arī Jūs uzskatāt, ka Latvijai un Jums kā Latvijas iedzīvotājam labākais vēl priekšā?


Esmu optimists, protams, ka būs vēl labāk! Bet tikai tad, kad mēs nedalīsim cilvēkus grupās pēc to nacionalitātes un domāsim ne tikai par sevi, bet par savu valsti un tās ekonomiskās izaugsmes iespējām. Par lielu Latviju! :)Kas, Jūsuprāt, ir klasiskas vērtības, kuras bija, ir un paliks kā vērtības cauri paaudzēm un laika griežiem?


Gan biznesā, gan savstarpējās attiecībās tā ir uzticēšanās partnerim. Vienmēr soli tikai to, ko vari izpildīt, un izpildi to, ko esi solījis. Pozitīva domāšana, godīgums, izpalīdzība, laipnība - vēl dažas no klasiskajām vērtībām.