Par to, kā veidot komandu, strādāt tajā, rast motivāciju visiem tās locekļiem darboties, pasākuma dalībniekiem stāstīja personību un biznesa attīstības treniņu uzņēmuma “Jardi” dibinātāja, biedrības "LĪDERE" biedrs un mentors Māra Špicberga. Māra jauniešiem lika aizdomāties par to, kas ir darba komandā pamatā, kā mūsu pamatvērtības var veicināt vai ierobežot aktīvu dalību komandas darbā un daudz citu noderīgu lietu.
Par to, kā tad ir uzvarēt Latvijas SMU finālā un pārstāvēt Latviju Eiropas mērogā, stāstīja SMU “Light-Up Designs” komanda. Ralfs un Elgars pastāstīja, ka ideja veidot lampas radās jau 10. klasē, taču ar reālu SMU uzņēmumu, kas izgatavo inovatīvas moduļveida kubu lampas, viņi startēja 12.klasē. Un pēdējais mācību gads vidusskolā, esot SMU dalībniekiem, bija ļoti aktīvs - bija jāgatavojas ne tikai eksāmeniem, bet arī jāstrādā ar mentoriem, vasaru pavadot mājturības kabinetā, lai varētu izveidot kvalitatīvu produktu un tā aprakstu starptautiskajam konkursam. Puiši atzīst, ka tā ir neatsverama pieredze un platforma startam, jo, pēc gada, esot SMU, tu saproti - gribi vai negribi būt par uzņēmēju, vai esi gatavs turpināt strādāt.
Konferences 2.daļā SMU dalībniekiem bija iespēja ar jau pieredzējušiem uzņēmējiem - SIA “LBM” pārstāvi Viktoru Jakimecu, SIA “MAG Energy” pārstāvi Alekseju Makarovu, SIA “ROLS” pārstāvi Alekseju Homutiņinu un SIA “Sencis” pārstāvi Mihailu Šlujevu, kā arī SMU "Light Up" komandas pārstāvjiem - pārrunāt savu ideju topošajam produktam vai pakalpojumam, ar ko startēt SMU. Uzņēmēji mudināja jauniešus ne tikai iepazīties ar informāciju, kas pieejama internetā, bet arī lasīt grāmatas, kas dod neatsveramu pieredzi un padara ikvienu labāku. Un, pat ja nesanāk īstenot savu ideju ar pirmo reizi, turpināt to pilnveidot un attīstīt, jo, kamēr tu darīsi, tas dod iespēju, ka tevi pamana citi, kas savukārt var rast tev sadarbības partneri, kurš zina, kam esi izgājis cauri.
Pēc diskusijām jaunieši atzina, ka šīs sarunas ļāva saņemt gan vērtīgus padomus par topošā produkta tirgošanas iespējām, noformējuma uzlabošanu, ierosinājumus pārdošanas kanāliem, padomus par mārketinga aktivitāšu īstenošanu, kā arī iedvesmoja strādāt ar SMU ideju, nepadoties, un, par spīti problēmām, ar kurām nākas un nāksies saskarties, meklēt padomdevējus - mentorus jau pieredzējušu uzņēmēju vidū, kas, pirmkārt, uz situāciju un problēmām paskatītos no cita skatu punkta un varētu piedāvāt savus risinājumus tās pārvarēšanai.
JCI Latgale saka lielu paldies SMU dalībniekiem, skolotājiem, uzņēmējiem un arī SMU Light Up komandai, ka rada iespēju apmeklēt šo pasākumu un uzmundrināt un iedvesmot jauniešus izmēģināt sevi uzņēmēja "ādā", kā arī sadarbības partneriem par sniegto atbalstu.
Konferences organizēšanu atbalstīja Daugavpils pilsētas dome, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Latgales reģiona Daugavpils nodaļa, Europe Direct Informācijas centrs Daugavpilī un LIAA Daugavpils biznesa inkubators.