JCI Kurzeme

JCI Kurzemes nodaļu (iepriekš JCI Ventspils) 2018. gada 7. aprīlī nodibināja septiņas aktīvas un entuziasma pilnas personības, ar iepriekš gūtu pieredzi kā privātajā un publiskajā sektorā, tā arī jau ar zināšanām darbojoties nevalstiskajās organizācijās.

Nodaļa piedāvā iespējas atklāt un realizēt savu potenciālu, pilnveidoties un sasniegt savus mērķus, realizēt sabiedrībai nozīmīgus projektus; nodaļā varēsiet attīstīt sevī līderības spējas, piedalīties projektos un pasākumos, realizēt savas idejas sabiedrības labā.

Biedrus vieno vēlme darboties, kļūt labākiem un tādējādi padarīt labāku pasauli sev apkārt. Biedri, kopā darbojoties, viens otru iedvesmo un iedrošina “spert soli” uz panākumiem, jo tāds ir organizācijas moto – “One Step To Succsess”.

 
 

JCI Kurzeme projekti:
 • “Finnish business days in Kurzeme 2018”- projekta mērķis bija prezentēt Kurzemes reģiona iespējas un stiprās puses somu uzņēmējiem un JCI biedriem Latvijā, kā arī stiprināt uzņēmējdarbību un sadarbību starp Latviju un Somiju. Projektam tika izveidota plaša un piesātināta programma - iekļautas mērķētas un ekskursiju tipa uzņēmumu vizītes, tikšanās ar domes pārstāvjiem, somu uzņēmēju prezentācijas un formāla tīklošanās ar vietējiem uzņēmējiem Ventspilī, Kuldīgā un Liepājā. Katras dienas izskaņā - kvalitatīva atpūta ar gardām latviskām vakariņām, kas ļāva uzņēmējiem apspriest idejas neformālā gaisotnē.

  • “Kvest-KAFE 2019” - Ventspils pilsētas svētkos JCI Kurzeme nodaļa piedāvāja sabiedrībai iespēju azartiski un izzinoši pavadīt laiku un iepazīt šobrīd pasaulē aktuālu tēmu - “Sustainable Development Goals” (Ilgtspējīgas attīstības mērķi). Kvest-KAFE teltī tika izaicināti lieli un mazi, bet kopumā 100+ interesenti un pilsētas viesi! Projektam tika izvēlēti 4 IAM – veselība, inovācijas, nevienlīdzības mazināšana un sabiedrības veicināšanas, kas bija iepīti 7 uzdevumos. Projektu atbalstīja un uzslavas vārdus saņēmām no tādām organizācijām un iestādēm kā Pārresoru koordinācijas centrs, Zviedrijas vēstniecība Latvijā, Jauniešu centrs Kaņieris, Ventspils bibliotēka un Ventspils Dome.

  • Nodaļa darbojās kā co-host pasākumam – “Ventspils #TechUP mītapam 2019” par sociālajām inovācijām.

  • “Meet Asia” 2019 – tieši pirms JCI Pasaules kongresa 2019 Tallinā, Rīgā, 2. un 3. novembrī, viesojās JCI pārstāvji no Japānas, Mongolijas, Malaizijas, Dienvidkorejas, kā arī viesi no JCI Lietuva, JCI Ukraina un JCI Krievija (Maskava), kopā mūs apciemoja 19 cilvēki. Divu dienu tīklošanās pasākums, kura mērķis bija ļaut delegācijām iegūt jaunus kontaktus un iepazīt otra kultūru. Pasākums bija vērtīgs arī tādēļ, ka 2020. gada JCI Pasaules kongresa norises vieta ir tieši Āzija. Šīs vizītes ietvaros tika organizētas dažādas aktivitātes - lekcija SEB Inovāciju centrā (kā vēl viens bonuss no vizītes), tīklošanās vakariņas, Rīgas iepazīšanas ekskursijas u.c. Delegāti ieguva priekšstatu par biznesa attīstības iespējām Latvijā, Āzijas delegācijas pārstāvētajiem uzņēmējdarbības segmentiem, un ieguva zināšanas par prātošanas pārmaiņām, lai izvirzītos konkurējošā biznesa vidē. Biedri savā starpā ved pārrunas par Latvijas uzņēmuma filiāles atvēršanu Mongolijā un apsver iespējas eksportēt produkciju uz Japānu.

  • Tiešsaistes platforma elLERNi -  platformā apkopota informācija par tiešsaistē pieejamām bezmaksas zināšanu apmaiņas ekosistēmām, mūžizglītības kursiem un apmācībām dažādos tematos. Platformas saturs aptver tādas jomas kā bizness, IT, hobiji, veselība un māksla un tiek papildināts ar jaunu informāciju, tostarp ņemot vērā tās apmeklētāju un interesentu ierosinājumus. Tai skaitā, vietnē iespējams iepazīties ar informāciju par gaidāmajām lekcijām un pasākumiem, ko piedāvā pašas organizācijas JCI biedri no visas pasaules.

  • “Ventspils slēpņi” - nodaļa sadarbībā ar Big Events 2020. gada 15. augustā rīkoja uz tūrismu, jauniešiem un ģimenēm vērstas vasarīgas komandu sacensības, kas cildināja Ventspili ar tās interesantajām leģendām un pilsētas stāstiem. Sacensības notika īpaši izstrādātā maršrutā, ar digitālām kartēm un dabai draudzīgiem pārvietošanās līdzekļiem. Sešas komandas, cīnoties par uzņēmēju sarūpētajām balvām, veselu dienu pavadīja aktīvā kustībā - meklējot, risinot, saņemot pavedienus un uzdevumus, nepadodoties, svinot un uzzinot par pilsētu daudz interesanta.

  • 2022. gadā ir ieplānotas vairākas projektu un pasākumu idejas kā piemēram: “Baltijas Investoru samits”, “Ventās atklājumi”, “Sadraudzības pasākums ar JCI nodaļu Igaunijā” u.c. biedru iniciēti projekti un pasākumi.

   
Nodaļas iegūtie apbalvojumi:
JCI Kurzeme ir viena no jaunākajām nodaļām, tomēr tā jau ir saņēmusi vairākus JCI Latvia nacionālos apbalvojumus, veiksmīgi realizējot projektus JCI Latvia līmenī un radot pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā.
 
 • JCI Kurzeme sevi pierādīja kā “Labākais sabiedriskais projekts 2019” ar JCI "Kvest Kafe" - ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu popularizēšanas spēli, un saņemot arī atzinību nominācijā “Gada senators 2019”.
 • 2020. gadā saņēma šādas nominācijas -
  - “Labākais sabiedriskais projekts 2020” ar projektu "Ventspils slēpņi", - "Labākais biedrs 2020", ko ieguva Vika Dubaņeviča, - "Labākais individuālās attīstības projekts 2020" ar projektu "elLERNi".
Nodaļas biedri ir aktīvi arī apmeklējot JCI vietējos un starptautiskos pasākumus, piemēram, JCI Eiropas konferenci Rīgā 2018 (ap 1300 viesu no Eiropas un citām valstīm), un JCI Eiropas konferenci Lionā 2019, JCI Pasaule Kongresu Tallinā 2019 (pulcēja 4-5 tūkstošus biedru no visas pasaules), kulturālus pasākumus kā JCI Vienna Waltz Gala 2020 (kas pulcēja aptuveni 4000 apmeklētāju), dažāda līmeņa nacionālos pasākumus (JCI Nacionālais Kongress, JCI Nacionālā prezidenta Inaugurācijas Baltijā) un citas aktivitātes.

JCI Kurzeme nodaļa ir atvērta interesentiem! Nodaļā tiek organizētas vairāku projektu darba grupas, tāpēc Tu atradīsi šajā nodaļā projektu vai pasākumu, kas Tevi uzrunās.

Lai uzzinātu vairāk par Kurzemes nodaļu un tās realizētajiem projektiem, kā arī iepazītos ar JCI Kurzeme biedriem, lūgums sazināties ar JCI Kurzemes nodaļas 2022.gada prezidentu Robertu Gaižuti (e-pasts: roberts.gaizutis@inbox.lv, tālr.nr. +371 29815509).