JCI Nordic Business (iepriekš JCI Kurzeme) 2018. gada 7. aprīlī nodibināja septiņas aktīvas un uz uzņēmējdarbību vērstas personības, kuras ar iepriekš gūtu pieredzi lika lietā izveidojot nodaļu.

Nodaļas vīzija : Vecināt JCI Nordic Busienss nodaļas biedru uzņēmējdarbības un personisko attīstību kā līderiem.
Mērķis : Kļūt par lielāko un spēcīgāko biznesa nodaļu Latvijā un Baltijā.

Nodaļa sevī apvieno uzņēmējus un līderus, kuri velās paplašināt savu personisko izaugsmi un savu
biznesu starptautiski.
JCI Nordic Business ir sadraudzības saiknes ar citu valstu biznesa nodaļām, aktīvākā sadraudzība
notiek ar Igauniju, Somiju un Poliju.

Projektus, kurus veido JCI Nordic Business ir vērsti uz biznesa, finanšu pratību. 2023. gadā
paredzēti 3 lieli nodaļas pasākumi :
12. maijs_ ORATORU SKOLA_ publiskās runas skola uzņēmējiem un līderiem sadarbībā ar JCI Pasaules apbalvojumu ieguvušo Evu Mariu Hansenu no Igaunijas
Aprīlis _NODAĻAS DZIMŠANAS DIENA_Inaugurācijas pasakums nodaļā un starptautisko sadraudzības nodaļu kopējā tikšanāš
14.-15. jūlijs _ FINANŠU AKADĒMIJA_Kā veidot projektus starptautiskā vidē? Budžeta plānošana. Partneru uzrunāšana, piedavajumu veidošana. Naudas piesaiste process un projekta rakstīšanas vadlīnijas.

JCI Nordic Business projekti no 2018.- 2021. gadam:
● “Finnish business days in Kurzeme 2018”- projekta mērķis bija prezentēt Kurzemes reģiona iespējas un stiprās puses somu uzņēmējiem un JCI biedriem Latvijā, kā arī stiprināt uzņēmējdarbību un sadarbību starp Latviju un Somiju.
● “Kvest-KAFE 2019” - Ventspils pilsētas svētkos JCI Kurzeme nodaļa piedāvāja sabiedrībai
iespēju azartiski un izzinoši pavadīt laiku un iepazīt šobrīd pasaulē aktuālu tēmu - “Sustainable Development Goals” (Ilgtspējīgas attīstības mērķi). Kvest-KAFE teltī tika izaicināti lieli un mazi, bet kopumā 100+ interesenti un pilsētas viesi! Projektam tika izvēlēti 4 IAM – veselība, inovācijas, nevienlīdzības mazināšana un sabiedrības veicināšanas, kas bija iepīti 7 uzdevumos. Projektu atbalstīja un uzslavas vārdus saņēmām no tādām organizācijām un iestādēm kā Pārresoru koordinācijas centrs, Zviedrijas vēstniecība Latvijā, Jauniešu centrs Kaņieris, Ventspils bibliotēka un Ventspils Dome.
● Nodaļa darbojās kā co-host pasākumam – “Ventspils #TechUP mītapam 2019” par sociālajām inovācijām.
● “Meet Asia” 2019 – tieši pirms JCI Pasaules kongresa 2019 Tallinā, Rīgā, 2. un 3. novembrī, viesojās JCI pārstāvji no Japānas, Mongolijas, Malaizijas, Dienvidkorejas, kā arī viesi no JCI Lietuva, JCI Ukraina un JCI Krievija (Maskava), kopā mūs apciemoja 19 cilvēki. Divu dienu tīklošanās pasākums, kura mērķis bija ļaut delegācijām iegūt jaunus kontaktus un iepazīt otra kultūru.
● Tiešsaistes platforma elLERNi - platformā apkopota informācija par tiešsaistē pieejamām bezmaksas zināšanu apmaiņas ekosistēmām, mūžizglītības kursiem un apmācībām dažādos tematos. Platformas saturs aptver tādas jomas kā bizness, IT, hobiji, veselība un māksla un tiek papildināts ar jaunu informāciju, tostarp ņemot vērā tās apmeklētāju un interesentu ierosinājumus.
● “Ventspils slēpņi” - nodaļa sadarbībā ar Big Events 2020. gada 15. augustā rīkoja uz tūrismu, jauniešiem un ģimenēm vērstas vasarīgas komandu sacensības, kas cildināja Ventspili ar tās interesantajām leģendām un pilsētas stāstiem.

Nodaļas iegūtie apbalvojumi: JCI Nordic Business (iepriekš JCI Kurzeme) ir viena no jaunākajām nodaļām, tomēr tā jau ir saņēmusi vairākus JCI Latvia nacionālos apbalvojumus, veiksmīgi realizējot projektus JCI Latvia līmenī un radot pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā.
● JCI Kurzeme sevi pierādīja kā “Labākais sabiedriskais projekts 2019” ar JCI " Kvest Kafe" -
ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu popularizēšanas spēli, un saņemot arī atzinību nominācijā “Gada senators 2019”.
● 2020. gadā saņēma šādas nominācijas -
- “Labākais sabiedriskais projekts 2020” ar projektu "Ventspils slēpņi", - "Labākais biedrs 2020", ko ieguva Vika Dubaņeviča, - "Labākais individuālās attīstības projekts 2020" ar projektu "elLERNi".

JCI Nordic Business nodaļa ir atvērta interesentiem! Nodaļa organizē regulāras mentoringa sesijas jauniešiem -uzņēmējiem. Aicinām apmeklēt mūsu ik mēneša informativās lekcijas uzņēmējdarbības veicināšanai.

Lai uzzinātu vairāk par JCI Nordic Business nodaļu un tās biedriem, lūgums sazināties ar JCI Nordic Business nodaļas 2023.gada prezidentu Martu Rautenšildi (e-pasts: marta.rautenschild@gmail.com , tālr.nr. +371 29400930).