"Mēs ticam [...], ka kalpošana cilvēcei ir pats labākais cilvēka dzīves mērķis."
/JCI kredo/
Aktuāli
Liepāja
Jūrmala
Latgale
Rīga
Cēsis

Norisinājusies COC akadēmija 2014 Igaunijā

29.10.2014

COC (Conference Organizing Committee) akadēmijas laikā tiek sniegta praktiska informācija, kā kvalitatīvi un efektīvi noorganizēt starptautisku JCI pasākumu/konferenci. Katru gadu kāda JCI organizācija sastopas ar tām pašām problēmām un risina jautājumus, kas aktuālas ikreizi  organizējot starptautisku pasākumu. Tāpēc COC akadēmija ir zināšanu nodošanas vieta, ar mērķi atvieglot un uzlabot starptautisku konferenču kvalitāti.

Tiek atklāts projekts "Radām Novadam"

29.10.2014

Tiek atklāts projekts "Radām Novadam", kura mērķis ir dot iespēju Latvijas studentiem iegūt praktiskas zināšanas, atklāt savus talantus un labāk sevi pozicionēt darba tirgū.

Pērn decembrī tika uzsākts konkurss "Radām Novadam". Tā ietvaros talantīgākie un godkārīgākie Latvijas augstskolu studenti sacenšas savā starpā, izstrādājot un īstenojot dažādus biznesa projektus Latvijas novados līdz 2016. gada jūnijam.

Studenti veido komandas, kurās var īstenot gan savas biznesa idejas, gan palīdzēt vietējiem uzņēmējiem, iniciatīvu grupām un pašvaldībām, īstenot viņu plānus. Katrai studentu komandai tiek dota iespēja izvēlēties kādu no 12 novadiem, kuri apstiprinājuši dalību konkursā: Apes, Alūksnes, Iecavas, Jaunjelgavas, Kuldīgas, Lielvārdes, Mazsalacas, Ogres, Rēzeknes, Saldus, Siguldas un Smiltenes novads. Uzdevums ir radīt jaunas darba vietas un piesaistīt investīcijas tā teritorijā. Uzvarēs tās komandas, kuras konkursa gaitā sasniegs vislabākos rezultātus. Konkursa kopējais naudas balvu fonds ir 50 000 EUR.

Katrā studentu veidotajā komandā ir jābūt vismaz trim studentiem un vienam pasniedzējam, kā arī 75% no komandas dalībniekiem sākotnēji jāpārstāv viena augstskola. No visām pieteiktajām komandām ir atlasītas labākās, kuras ir uzsākušas dalību konkursā.

Konkursa mērķis ir dot iespēju Latvijas studentiem iegūt praktiskas zināšanas, atklāt savus talantus un labāk sevi pozicionēt darba tirgū. Tādējādi tā ietvaros Latvijas augstskolu un studentu zināšanas, idejas un enerģija tiek novirzīta Latvijas novadu attīstībai. Cilvēkiem, kuri dzīvo un darbojas novados vai nāk no tiem, nereti ir lieliskas idejas vai iespējas, bet laika, darbaspēka vai vienkārši jauna skatījuma trūkums, ir tas, kas neļauj tās īstenot. Motivēta studentu komanda, kura cīnās par savu un savas augstskolas prestižu, ir spēcīgs palīgs šiem cilvēkiem un novadiem kopumā.

Konkursu "Radām Novadam" organizē jauno uzņēmēju organizācija JCI Latvija ar Latvijas Pašvaldību savienības atbalstu. Konkursa TV partneris ir Latvijas Televīzija; radošais partneris - abnormal; informatīvais atbalsts - Latvijas Avīze, Inbox.lv, Prakse.lv.

Pieredzes vakari

29.10.2014

Februārī Rīgas nodaļas biedri uzsāka projektu Pieredzes vakari. Pieredzes vakari tiek organizēti, lai JCI biedri un interesenti iepazītos ar uzņēmēju un profesionāļu stāstiem par viņu dzīves un uzņēmējdarbības pieredzi.

Inaugurācijas svinības

29.10.2014

Par janvāra tradīciju kļuvusi JCI tuvāko kaimiņvalstu prezidentu Inaugurāciju apmeklēšana.

Tā JCI Lietuva Prezidenta inaugurācijas svinībās no JCI Latvia viesojās Ira Raciņa, Inita Līce, Māra Labunska un Husam Larosi (Houssam Laroussi).

Savukārt Krievijas Nacionālo prezidentu inaugurācijas laikā no Latvijas atbalstīja Gvido Smiltiņš un  Jānis Mūrmanis.

Prezidija apmācības Daugavpilī

28.10.2014

JCI Latvia 2014. gadu sāk ar Prezidija apmācībām, kas šogad norisinājās Daugavpilī.

Apmācību laikā katra Nacionālās valdes amatpersona iepazīstināja ar saviem plāniem amata pienākumu pildīšanai un JCI Latvia attīstībai. Prezidijs noteica prioritātes un izvirzīja kopīgos stratēģiskos stratēģiskos mērķus organizācijā šim gadam, bet pagājušā gada prezidents Gvido Smiltiņš, kurš arī vadīja apmācības, dalījās savā pieredzē.

Apmācību teorētisko sadaļu papildināja āra aktivitātes. Tāpēc, par spīti janvāra dzestrumam, šā gada amatpersonas devās Daugavpils ielās, lai stiprinātu komandas garu teambuilding izaicinājumos, jo tādi šogad būs daudz gan individuāli, gan komandā.

Apmācību noslēgumā Prezidijs tikās ar Latgales nodaļas biedriem un interesentiem, vairāk uzzinot par Latgales kultūru un viesmīlību.

 

Pulkveža Brieža iela 8-1, Rīga, LV-1010
Telefons : +371 22 555 353
E-pasts : jcilatvia@jci.lv